Postup vložení bezplatného odkazu

1. Na titulní stránce v levém sloupci najděte volbu “Přidat odkaz na ubytování”. Odkaz můžete vložit buď na portál Ubytování-online, nebo na některou ze satelitních stránek (existují pro každý okres a pro několik turistických oblastí, viz ubytovani-pardubice.com/prehled-regionu.aspx. Přímo na přidání odkazu se dostanete i přes adresu ubytovani-pardubice.com/pridat-odkaz.aspx.

2. Vyberte a zadejte údaje do formuláře, který se objeví. Po výběru kraje je možné vybrat okres, po výběru okresu obec. Vyplnění všech údajů v tomto formuláři je pro zobrazení odkazu nezbytné. Text popisu musí mít nejméně 250 a nejvíce 500 znaků (počet použitých znaků se zobrazuje pod textboxem). Zadaný e-mail musí být jedinečný v rámci systému. Není tedy možné s jedním mailem přidávat více odkazů, a to ani na různé stránky v rámci systému. Pokud zadáte již použitý mail, aplikace na to upozorní a nedovolí vám odkaz uložit. Mail nebude zveřejněn, ale je potřeba pro zaslání přihlašovacích údajů. Také Vám na něj budou chodit vzkazy a rezervace od návštěvníků našeho serveru.

3. Před odesláním si prostudujte podmínky zveřejnění odkazu (kliknutím na odkaz dole, nebo zde ubytovani-pardubice.com/obchodni-podminky.aspx) a zaškrtnutím potvrďte, že s nimi souhlasíte.

4. Odešlete údaje kliknutím na tlačítko Uložit.

5. Zobrazí se stránka s textem ” Ubytovací zařízení bylo úspěšně přidáno.” a s popisem, jak umístit výměnnou ikonku. Na její umístění na Vašich stránkách máte 4 dny. Stránky jsou pravidelně automaticky kontrolovány a pokud náš odkaz u Vás neumístíte, přestane se Váš odkaz po nějaké době zobrazovat na portálu Ubytování-online.

6. Zkontrolujte, že na e-mailovou adresu, kterou jste zadali, přišel mail s přihlašovacími údaji. Pokud ho nevidíte, může být v nevyžádané poště.

7. V e-mailu je odkaz na stránku obce, na které se Váš odkaz zobrazuje. Zkontrolujte to. Pokud je odkaz špatně umístěn nebo obsahuje chyby, můžete to opravit – viz další odstavec.

8. V e-mailu jsou také přihlašovací údaje pro editaci odkazu. Vyzkoušejte je na adrese ubytovani-pardubice.com/editace-odkazu.aspx. Jako přihlašovací jméno použijte zadaný e-mail, heslo opište/zkopírujte z mailu. Pokud jste v době od zadání odkazu nezavřeli prohlížeč, nebudete k zadání přihlašovacích údajů vyzváni – aplikace Vás považuje stále za přihlášené.

9. Na stránce, která se zobrazila po zadání odkazu, a také na stránce, na kterou se dostanete po novém přihlášení, jsou volby pro další činnost:
– upravit základní údaje
– doplnit další údaje
– vložit fotografie
Vyberte jednu z nich a můžete váš neplacený odkaz dále vylepšovat. Pokud tak neučiníte, bude Vám to po čase připomenuto e-mailem.

10. Doplnění dalších údajů
Pod odkazem Editovat odkaz na ubytování – Doplnit další údaje je připraven dialog, ve kterém můžete zadat další informace o vašem ubytovacím zařízení. Ve všech případech se jedná o volný text o maximální délce 500 znaků. Všechny texty odešlete kliknutím na tlačítko Odeslat v dolní části stránky. Zadáváním dalších údajů jednak vylepšíte svou pozici mezi dalšími bezplatnými odkazy na našich stránkách, jednak pomůžete zájemcům o ubytování v orientaci. Stránka s větším objemem textů se navíc lépe umísťuje i ve vyhledávačích. Po uložení údajů Vám přijde potvrzující e-mail. Nemusíte zadat všechny údaje naráz – pokud zadáte jen některé, systém Vám po čase mailem připomene, že ještě některé chybí.

11. Vložení fotografie
Vložit náhledovou fotografii je z technických důvodů možné až po uložení základních údajů. Ke vkládání fotografie se dostanete přes odkaz Editace odkazu, kde se po přihlášení jako jedna z voleb ukáže “Vložit fotografie”. Fotografii lze vložit výběrem z Vašeho disku. Pokud v budoucnu nahrajete další fotografii, bude se zobrazovat ta, která byla přidána později. Vložením fotografie vylepšíte pozici svého odkazu mezi dalšími bezplatnými odkazy – odkazy s fotografiemi se zobrazují přednostně.

12. Zapomenuté heslo
V případě, že jste ztratili mail s přihlašovacími údaji, který Vám byl doručen při vytvoření odkazu, můžete heslo snadno obnovit. Vstupte do editace odkazu (v levém sloupci titulní stránky, volba Editovat odkaz na ubytování, nebo přímo přes adresu ubytovani-pardubice.com/editace-odkazu.aspx). Zobrazí se přihlašovací dialog, pod kterým je volba Zapomenuté heslo. Na tu klikněte a zadejte e-mailovou adresu, kterou jste použili při vytváření odkazu. Na tento e-mail Vám bude doručeno nové heslo. K dialogu Zapomenuté heslo se dostanete také přímo přes tuto adresu: ubytovani-pardubice.com/zapomenute-heslo.aspx.

13. Obnovení zneplatněného záznamu
V případě, že automatická kontrola Vašeho odkazu 3x po sobě nenajde na Vašich stránkách naší ikonku s odkazem, je Váš odkaz na našem portálu automaticky zneplatněn. Nemá význam zadávat ho znovu, protože by byl duplicitní, ale je možné ho obnovit. Vstupte na stránku ubytovani-pardubice.com/reklama.aspxa vyberte jednu z ikonek. HTML kód uvedený pod ní zkopírujte do zdrojového kódu Vašich www stránek. Poté kontaktujte naší technickou podporu na adrese info@ubytovani-online.net a požádejte o obnovení odkazu přes administraci (k žádosti přiložte tabulku čokolády ;-).

14. Změna údajů u obnoveného záznamu
Pokud najdete v poště přístupové údaje, které jste obdrželi při registraci odkazu, přihlašte se s jejich pomocí na adresu ubytovani-pardubice.com/editace-odkazu.aspx a zkontrolujte resp. upravte údaje o vašem ubytovacím zařízení. Jestliže tyto přístupové údaje nemáte, postupujte nejprve podle kapitoly Zapomenuté heslo – o jeden odstavec výše. Upozornění: V případě, že je odkaz zneplatněn (obvykle kvůli tomu, že jste neumístili ikonku na deklarované adrese), není možné se ani přihlásit do editace. Proto je nutné vždy nejprve umístit ikonku, požádat o obnovení odkazu a až poté odkaz editovat.

15. Smazání odkazu
V případě, že odkaz již není platný nebo nechcete dále využívat možností bezplatného zveřejnění odkazu, můžete odkaz smazat. Klikněte na odkaz Smazat odkaz na ubytování v levém sloupci portálu, zadejte své přihlašovací údaje (e-mail a heslo) a smazání potvrďte kliknutím na tlačítko, které se objeví. Tím zároveň ztratíte možnost přihlášení k portálu a přestanete dostávat e-maily s upozorněními. K dialogu Smazat odkaz se dostanete také přímo zadáním adresy ubytovani-pardubice.com/smazani-odkazu.aspx.

16. Vložení ikonky Ubytování-online na Vaše stránky
Vstupte na stránku ubytovani-pardubice.com/reklama.aspx a vyberte jednu z ikonek. HTML kód uvedený pod ní zkopírujte do zdrojového kódu Vašich www stránek. Pokud jste operaci provedli správně, na Vašich stránkách se objeví ikonka Ubytování s odkazem na web ubytovani-pardubice.com. Pokud se návštěvníkům stránek místo ikonky zobrazuje html kód, děláte něco špatně. Doporučujeme kontaktovat správce Vašich www stránek a kód ke vložení mu předat. Je to operace na dvě minuty. Tip: Pokud nechcete, aby se ikonka zobrazovala na Vašich stránkách, můžete využít neviditelný odkaz. Jeho kód je v seznamu ikonek hned na druhém místě.